Lajme

Këto janë të dhënat sinoptike për ditën e sotme

Autori: Gazeta inFokus 07:04 | 28 April 2021

Moti28.04 – Ngrohtë, vransira dhe intervale me diell. Në mëngjes reshje lokale shiu. Ditën priten rrebeshe të shpërndara shiu me bubullima.29.04 – Kryesisht me diell dhe më ngrohtë.30.04 – Kryesisht me diell dhe shumë ngrohtë. Pasdite përreth viseve malore mundësi për rrebeshe shiu dhe bubullima.

Temperaturat minimale në rritje nga 4C, të hënën deri në 12C ditën e premte. Ndërkaq, maksimalet gradualisht nga 17C që mund të zbresin lehtë ditën e martë, deri të premten arrijnë edhe në 26C.

Do të fryj erë mesatare nga jugperëndimi 3-8m/s, e ditën e premte paksa më të fuqishme deri në 15m/s.Shtypja atmosferike me tendencë të rënie edhe nën vlera normale deri ditën e mërkurë.

Të tjera