Lajme

Këto janë simptomat që tregojnë se vuani nga alergjia

Autori: Gazeta inFokus 21:46 | 11 May 2022

Sezoni pranveror është më i ndjeshmi për ata që vuajnë nga alergjia e polenit, por ka nga ata njerëz që nuk e dinë se vuajnë nga alergjia, duke mos i ditur simptomat e saj, shkruan Gazeta Infokus.

Se cilat janë simptomat akute apo edhe kronike të kësaj alergjie tregojnë specialistët e Klinikës “Cardio Plus & Partners”.

Si simptoma nga kjo klinikë i përshkruajnë: sytë e kuq të shoqëruar me kruarje, kollitjet, teshtimat, rrjedhjet nga hunda ose mbingarkesën, problemin në frymëmarrje, shtrëngimin e fytit, kruarjen dhe ndjesinë e shpimit në gojë, pezmatimin e lëkurës, urtikariet, ekzemën, astmën e të tjera.

Kurse diagnostifikimi nuk ka qenë kurrë më i lehtë dhe më i lirë, e krejt kjo falë Klinikës “Cardio Plus & Partners”, në laboratorin e së cilës mund të bëni testin e IgE specifike inhalatore me Polenet – paneli me 30 teste alergjenësh, për vetëm 35 euro!

“Cardio Plus”, e cila është klinika më profesionale në Prishtinë, në vazhdimësi jep këshilla dhe ofron informata shëndetësore për qytetarët ne faqen e tyre në Facebook.

Njoftimi i plotë:

“Kontrolli i ALERGJISË

– IgE specifike inhalatore
– Polenet – Paneli me 30 teste alergenesh

Pse duhet të testohemi?

Testi i antitrupave IgE specifike është një test që bëhet me anë të gjakut, bëhet për të zbuluar dhe diagnostifikuar ndonjë alergji të mundshme në një substancë ose substancë specifike, për një person që paraqet simptoma akute ose kronike, ku përfshihen:

– Sytë e kuq, kruarje
– Kollitje, teshtima
– Rrjedhje nga hunda ose mbingarkesë
– Problem ne frymëmarrje
– Shtrëngim i fytit
– Kruarje dhe ndjesi shpimi në gojë
– Pezmatim i lëkurës
– Urtikarie
– Ekzemë
– Astmë etj

Tek Laboratori ynë mund të bëni testin e IgE specifike inhalatore me Polenet – paneli me 30 teste alergjenësh!

Me çmim special vetëm 35 €!

Për më shumë informata

048 108 001”, njofton Klinika “Cardio Plus & Partners”, në Facebook./Gazeta Infokus/

Të tjera