Fokus

Këto janë simptomat që shfaqen nëse e keni diabetin

Autori: Elvira Haxhiu 13:20 | 15 November 2023

Këtë javë në emisioni i shëndetësisë “Doktor Plus” që është prodhim i Gazetës Infokus, i është kushtuar Ditës Botërore të Diabetit.

Për të dhënë më shumë informacione rreth kësaj sëmundje e ftuar ishte Dr. Rozafa Olloni – Nikaj, endokrinologe.

Gjatë këtij emisioni, Olloni – Nikaj tregoi se cilat janë simptomat që shfaqen tek personat që dyshohet se e kanë diabetin.

-Advertisement-

“Deri të shfaqja e simptomave vie kur vlerat e glikemisë për një kohë të gjatë kanë qëndruar mbi normë te një person i caktuar dhe ato pas një kohë mbërrijnë edhe vlera shumë të larta dhe atëherë personat fillojnë të mos ndihen mirë, mund të kenë lodhje, plogështi, etje të shtuar. Mund të kenë urinim të shpeshtë”, ka thënë endokrinologia.

Për të dëgjuar këshillat për sëmundjen e diabetit, ndiqeni emisionin e plotë:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera