Sport

Këto janë fjalët e Ramadanit pas fitores së Prishtinës

Autori: Gazeta inFokus 15:16 | 19 February 2021

Prishtina mposhti Arbërinë me rezultat 4-0, në xhiron që u zhvillua sot në kuadër të javës së 20-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus.

Pas takimit ka folur trajneri i Prishtinës Zekirija Ramadani, i cili u shpreh i kënaqur me lojën dhe rezultatin.

“I kënaqur me lojën dhe rezultatin. Pjesa e parë ishte më efektive për ne, arritëm të shënonim tre gola. Pjesën e dytë donim ta menaxhonim rezultatin. Urime futbollistëve të mi. Kemi marr mësim në dy ndeshjet e para kundër Arbërisë. Sot ishte krejt ndryshe. Gjithmonë ju them futbollistëve që duhet garuar me vetveten. Futbollistët s’duhet të jenë të kënaqur nga vetvetja, gjithmonë mund të japin më shumë. Jemi në rrugën e duhur, po punojmë mirë, kemi disiplinë. Jemi mirë por duhet të kërkojmë më shumë nga vetvetja”, ka thënë Ramadani për Art Sport.

Ndeshjen e radhës Prishtina e luan si vendas ndaj Dritës , me 24 shkurt./Gazeta inFokus/

Të tjera