Lajme

Këto janë fjalët e para të Avdullah Hotit si kandidat për Kryeministër (Video)

Autori: Gazeta inFokus 14:58 | 16 May 2017

Kandidati i LDK’së për Kryeministër të vendit, Avdullah Hoti, në konferencën ku u zyrtarizua kandidatura e tij, ka mbajtur një fjalim, ku u shpreh i lumtur që LDK’ja e ka përkrahur kandidaturën e tij për këtë post.

Hoti, gjithashtu tha fjalë të mira edhe për qeverisjen e Isa Mustafës, ku tha se ai si kqyrministër ka bërë një punë të mirë gjatë dy vite e gjysmë qeverisje, shkruan Express.

Ky është fjalimi i Avdullah Hotit:

“Kjo është ditë e veçantë, dita ma e madhe e jetës sime, pasi kam marrë mbështetjen e plotë, pa rezervë nga të gjitha strukturat e partisë Lidhja Demokratike e Kosovës – që është themeluar nga Rugova… kam marrë mbështetje personale prej partisë. Pas dy vite e gjysmë të qeverisjes Lidhja Demokratike e Kosovës e vlerëson punën dhe rezultatet e juaja si Kryeministër, pasi keni pasur një përgjegjësi të jashtëzakonshme që e kanë çuar vendin përpara. Unë besoj shumë se me këtë komunitet që gjendet në Lidhjen Demokratike, në debat me partnerët tanë të koalicionit, do t’i fitojmë zgjedhjet e ardhshme të Kosovës, pa asnjë hezitim, unë besoj shumë në kauzën tonë të përbashkët që me i çu përpara parimet që ka Lidhja Demokratike e Kosovës”, ka thënë Hoti në konferencë.

Dimë që Avdullah Hoti deri në rrëzimin e qeverisë nga mocioni i krijuar nga opozita, ishte Ministër i Fi

 

Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera