Sport

Këto janë fjalët e Milot Rashicës pas dy golave që i shënoi

Autori: Gazeta inFokus 21:28 | 01 December 2019

Werder Bremen është rikthyer te fitorja pas tetë ndeshjeve negative në Bundesligë, duke e mposhtur Wolfsburgun 3:2.

Milot Rashicës ishte lojtari kryesor, ku shënoi dy herë në këtë fitore.

Sulmuesi i Kosovës është shprehur shumë i lumtur për paraqitjen e sotme.

“Jam shumë e lumtur! Ne luftuam shumë, ia dhamë të gjitha dhe më në fund u larguam me fitore”.

“Është një fitore jashtëzakonisht e rëndësishme, veçanërisht për tifozët tanë që ishin përsëri të mahnitshëm sot”.

“Shpresoj që kjo do të jetë një pikë kthese. Ne nuk u dorëzuan kur ishte 2-2 dhe vazhduan të luftonin për njëri-tjetrin. Unë jam me të vërtetë krenar për ekipin”, ka thënë Rashica pas ndeshjes.

 

Të tjera