Sport

Këto janë fjalët e Batatinës pas fitores së Llapit

Autori: Gazeta inFokus 15:38 | 30 November 2020

Llapi më në fund arriti të gjej fitoren, shkruan Gazeta inFokus.

Të drejtuarit e Batatinës mposhtën Drenicën në Skenderaj me rezultat minimal, 1-0.

Golin për mysafirët e realizoi Arbnor Ramadani krejt në fund të takimit.

Pas kësaj përballje ka folur trajneri i Llapit, Tahir Batatina, i cili ka thënë që klubi i tij e ka dominuar lojën.

“Kemi analizuar gjatë gjithë javës Drenicën, e dimë se kemi qenë në presion të rezultateve dhe të lojës. Sot kemi dominuar edhe në pjesën e parë, por edhe në të dytën. Loje që bëjmë ne mungon në skuadrat tjera, pasi bëjmë presion dhe luajmë mirë ne çdo ndeshje, ndaj Drenicës kemi bërë presion dhe me lojë të mirë fituam edhe ndeshjen. Fitoren ua uroj gjithë lojtarëve, stafit dhe tifozëve”, tha thënë Batatina për ‘Art Sport’.

Pas kësaj fitore Llapi gjenden në vendin e 9 me 11 pikë./Gazeta inFokus/

Të tjera