Sport

Këto janë 11-të skuadrat që kanë siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Autori: Gazeta inFokus 23:19 | 24 November 2021

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Tashmë janë mësuar 11-të skuadrat që kanë siguruar kalimin në 1/8 e finales së garës më prestigjioze për klube në Evropë.

Manchester City, PSG, Liverpool, Ajax, Sporting, Real Madrid, Inter, Bayern Munchen, Manchester United, Chelsea dhe Juventus janë ekipet që kanë kaluar në fazën tjetër.

Në xhiron e fundit të fazës së grupeve do të mësohen edhe emrat e 5 skuadrave që do të kalojnë në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve./Gazeta inFokus/

Të tjera