Uncategorized

Këtë lloj të pites nuk e keni provuar asnjëherë

Autori: Gazeta inFokus 10:46 | 26 March 2020

Ky racion përgatitet shpejt, ndërsa shija i fascinon të gjitha shqisat tuaja.

Përbërësit:

– 450 – 500 g fileta pule;

– 1 qese perimesh të ngrira të përziera me oriz;

– 500 ml ajkë për zierje,

– 100 g kaçkavall;

– kripë;

– piper;

– pluhur hudhre;

– 6 – 7 kore për pite.

Përgatitja:

⦁ Mishin e bardhë piqeni në kube, qitni kripë dhe piper dhe fërgoni në tigan.

⦁ Kur të fërgohen shtoni perimet dhe fërgoni bashkë 10 – 15 minuta.

Të tjera