Lajme

Këta janë kandidatët e propozuar nga degët e LDK-së për deputetë nga Prizreni dhe Klina

Autori: Gazeta inFokus 19:50 | 15 May 2017

Dega e LDK-së në Prizren sapo ka përfunduar mbledhjen ku ka vendosur për emrat që do t’i propozojnë kryesisë qendrore të partisë për tu përfshirë në listën zgjedhore për deputet të kësaj partie. Edhe dega e Klinës ka vendosur për propozimet e saj, shkruan portali ‘Infokusi’.

Dega e kësaj partie në Prizren ka vendosur për një numër të madh të kandidatëve që do t’i shkojnë si propozim qendrës, ndërsa ajo në Klinë ka vendosur që Isa Mustafës t’i shkojnë vetëm dy propozime.

Në mesin e të propozuarëve nga Prizreni janë, deputeti aktual Anton Quni, kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli, nënkryetari, Aziz Hodaj, zëvedës ministri i punëve të Brendëshme, Valdet Hoxha, Xhavit Uka, po ashtu edhe deputeti tjetër, Hatim Baxhaku, Aferdita Morina edhe disa gra të tjera nga kjo komunë sa për të plotësuar kuoten gjinore, shkruan portali ‘Infokusi’.

Ndërsa, dega e LDK-së në Klinë ka vendosur që qendrës t’i shkojnë vetëm dy propozime për t’i futur në listat e deputetëve të kësaj partie.

Është, deputetja aktuale e LDK-së, Mirjeta Kalludra dhe nënkryetari i degës së LDK-së në Klinë, Augustin Selmani.

Ndryshe, zgjedhjet e jashtëzakonshme në Kosovë do të mbahen më datën 11 qershor, ndërsa fushata për këto zgjedhje është vendosur të jetë dhjetë ditë, nga 31 maj deri më 9 qershor.

Organizimi i këtyre zgjedhjeve do t’i kushtojë Kosovës rreth 5 milionë euro./INFOKUSI.COM

Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera