Sport

Këta janë 20 mbrojtësit më të mirë në botë (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 15:56 | 11 May 2017

Paraqitjet e jashtëzakonshme të Lenoardo Bonuccit dhe Marcelos këtë sezon kanë bërë që shumë mbrojtës të tjerë të mbeten nën hije.

Në vitet e fundit pozitat e para janë ndarë nga Sergio Ramos, Gerard Pique, Thiago Silva e Jerome Boateng, por këtë vit ka ndryshime.

Daily Mail në një listë të publikuar së fundmi, në pozitën e parë e ka vendosur mbrojtësin e saktë të Juventusit, Bonucci.

Pas tij vije Marcelo, ndërsa pozitën e tretë e zë godinë.

Philip Lahm është në pozitën e katërt, e Pique të pestë.

1.Leonardo Bonucci (Juventus)

2.Marcelo (Real Madrid)

3.Diego Godín (Atlético)

4.Philipp Lahm (Bayern)

5.Gerard Pique (Barcelona)

6.Dani Alves (Juventus)

7.Jermoe Boateng (Bayern)

8.Giorgio Chiellini (Juventus)

9.Sergio Ramos (Real Madrid)

10.Thiago Silva (PSG)

11.David Alaba (Bayern)

12.Matss Hummels (Bayern)

13.Van Dijk (Southampton)

14.Danny Rose (Tottenham)

15.Tobby Alderweireld (Tottenham)

16.Raphael Varane (Real Madrid)

17.Cesar Azpilicueta (Chelsea)

18.Kalidou Koulibaly (Napoli)

19.Sidibe (Monaco)

20.Koscielny (Arsenal)

Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera