Lajme

Këta deputetë të LDK e mbajtën fjalën, nuk votuan rrëzimin e qeverisë

Autori: Gazeta inFokus 23:00 | 25 March 2020

Qeveria Kurti u rrëzua pas votimit të mocionit që u iniciua nga partneri I saj bashkëqeverisës LDK-ja, shkruan gazeta inFokus.

Deputët e LDK-së të cilët thanë se nuk do të votojnë rrëzimin e qeverisë e mbajtën fjalën.

Ata jane Haxhi Avdyli, Ardian Shala, Fatmir Rexhepi dhe nenkryetarja Vjosa Osmani.

Për rrëzimin e Qeverisë votuan 82 deputetë, ndërsa 32 kundërshtuan, e abstenoi 1 deputet.

Të tjera