Sport

Kështu votuan gjyqtarët për meçin mes Krasniqit dhe Boselit

Autori: Gazeta inFokus 01:21 | 10 October 2021

Domenic Bosel është kampioni i ri në boks në kategorinë IBO, në peshat gjysmë të rënd, shkruan Gazeta inFokus.

Boksieri gjerman e ka mposhtur Haxhi Krasniqin vetëm pas vendimit të gjyqtareve, ku dy prej tyre votuan për Boselin, ndërsa njeri i dha votën Krasniqit.

Më poshtë keni vendimin e gjyqtarëve për këtë meç:

Karoline Pütz (115: 114) për Boesel

Marco Morales (116: 112) për Boesel

Frank Michael Maas (115: 114) për Krasniqin./Gazeta inFokus/

Të tjera