Sport

Kështu u vlerësua Amir Rrahman pas paraqitjes së sotme në Kupën e Italisë ndaj Empolit

Autori: Gazeta inFokus 21:12 | 13 January 2021

Napoli mposhti Empolin 3-2, në kuadër të Kupës së Italisë, shkruan Gazeta inFokus.

Në radhët e Napolit nga minuta e parë u paraqit kapiteni i kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, i cili luajti 90 minuta.

Kjo ishte hera e parë që mbrojtësi ‘dardan’ pati në dispozicion tërë lojën, duke arritur kështu të bëj paraqitje të mirë.

Futbollisti prishtinas u vlerësua me notën 7.2, pasi që arriti të bënte 8 krosime të gjata, 84 prekje të topit si dhe fitoi dy duele me këmbë dhe tri më kokë.

Më poshtë gjeni vlerësimin e Amir Rrahmanit./Gazeta inFokus/

Të tjera