Lajme

Kështu u kontrolluan deputetët para seancës në Kuvend

Autori: Gazeta inFokus 11:58 | 25 March 2020

Një ekip i mjekëve është parë të ketë arritur herët në mëngjes në hapësirat e Kuvendit të Kosovës për të kontrolluar secilin deputet para se të futen në sallën kryesore të Kuvendit, aty ku edhe pritet të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti
Sipas rekomandimeve të IKSHPK’së, mjekët do ta kontrollojnë temperaturën e secilit deputet që futet në sallë, për ta parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Pasi që të përfundojnë punët e tyre, këta mjekë do të kontrollohen nëse ata kanë temperaturë ose jo pas situatës të krijuar me koronavirus.

Në këtë seancë, ku deputetët do të vendosen në hapësira të ndryshme duke respektuar distancën mes njëri-tjetrit, mediat dhe mysafirët nuk do të jenë të pranishëm.

Të tjera