Lajme

Kështu u festua 1 maji në Gërmi (Video)

Autori: Gazeta inFokus 20:32 | 01 May 2017

Shumë qytetarë kishin zgjedhur festën dhe Gërminë për të kaluar 1 Majin, Ditën e Punëtorëve.

Festimi në Germi është bërë traditë, ndryshe prej shumë vendeve të botës, ku 1 Maji shfrytëzohet për të kërkuar më shumë të drejta për punëtorët.

Një protestë simbolike u mbajt sot në Prishtinë, por që mbeti nën hije nga numri i madh i qytetarëve që kishin dalë të festonin.

Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera