Lajme

Kështu shkatërrohet gjelbërimi në Prishtinë (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 17:04 | 06 June 2020

Dy kamion të një kompanie të ndërtimit janë parë teksa kanë dëmtuar një hapësirë gjelbërimi në Prishtinë.

Kjo pjesë e gjelbërt ndodhët në rrugën B.

Një lexues i gazetës inFokus ka dërguar video ku shihen dy kamion të ngarkuar duke bartur zhavorr.

Kamionët e mbushur me pesha të rënda përveç hapësirës gjelbëruese ata kanë kaluar edhe mbi trotuar, duke rrezikuar ta dëmtojnë edhe atë pjesë të trotuarit, pavarësisht që në anën tjetër e kanë rrugën.

Siç mëson gazeta inFokus se vendi ku po punohet është tokë private dhe dyshohet se nuk ka leje ndërtimi nga komuna e Prishtinës.

Të tjera