Auto&Tech

Kështu mund të duket BMW Series 8 në version Shooting Brake

Autori: Gazeta inFokus 09:14 | 29 May 2017

Prodhuesi gjerman i famshëm i veturave, BMW, në ngjarjen Concorso d’Eleganza Villa d’Este, në Itali, ka prezantuar konceptin e ri Series 8 në version Coupe.

Kjo ishte e mjaftueshme që një dizajner i pavarur të merret me idenë e tij se si ta shndërrojë këtë koncept në një tjetër version, transmeton Koha.net.

Lexoni edhe:

-Advertisement-

 

X-Tomi Desing më herët pati prezantuar idenë e tij se si mund të duket ky koncept në version kabrio, ndërsa tani ai sjell idenë e tij për versionin e mundshëm Shooting Brake.

Megjithatë, versioni Shooting Brake ndoshta nuk do të jetësohet sepse BMW ka konfirmuar se serinë e re 8 do ta ofrojë në version Coupe, kabrio dhe Gran Coupe.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
BKT Kosova synon të rrisë ndërgjegjësimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin

Të tjera