Sport

Kështu festuan në zhveshtore futbollistët e Prishtinës pas fitores ndaj Dritës

Autori: Gazeta inFokus 17:52 | 25 April 2021

Prishtina e ka fituar derbin e xhiros së 30-të në Superligë, pasi e ka mposhtur Dritën në udhëtim me përmbysje rezultati nga 1-0 në 1-2, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Gjilan, golat për kryeqytetasit i shënuan Endrit Krasniqi dhe Besnik Krasniqi, kurse për vendasit realizoi Betim Haxhimusa.

Pas ndeshje futbollistët e Prishtinës festuan në zhveshtore triumfin e madh ndaj Dritës.

Më poshtë keni festen e lojtarëve të klubit ‘bardhekaltër’./Gazeta inFokus/

Të tjera