Lajme

Kështu do të mbajë moti sot

Autori: Gazeta inFokus 09:06 | 03 June 2023

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se edhe fundjava do të jetë e vranët dhe me riga shiu.

Të shtunën në pjesën e parë të ditës mot kryesisht me diell por që vranësirat konvektive do të fillojnë nga gjysma e ditës, ku më pas, në orët e pasdites do të jenë në zhvillim, për të krijuar kushte për reshje shiu.

Në zona të kufizuara rrezikohet të ketë edhe stuhi lokale me breshër.

Temperaturat mbesin konstante me ditët e fundit.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Fito Hyundai i10 me SPAR!

Të tjera