Lajme

Kështu do të mbajë moti për sot

Autori: Gazeta inFokus 11:01 | 29 January 2022

Gjatë ditës së sotme moti do të jetë stabil. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius.

Ky ndryshim i temperaturave do të krijojmë mjegullë, ndërsa siç thuhet në njoftimin e IHMK-së ngricat mbeten prezente gjatë natës dhe orët e paradites për çka bëhet thirrje për kujdes të shtuar në trafik.

“Të shtunën mot më stabil. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius. Ky ndryshim i temperaturave do të krijoj kushte që në shumë lokalitete të krijohet mjegulla si dukuri, ndërsa ngricat mbeten prezente gjatë natës dhe orëve të para të ditës, prandaj rekomandohet kujdes i shtuar në trafik. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Etiketa:

Të tjera