Lajme

Kështu do të mbajë moti në dy ditët e ardhshme

Autori: Gazeta inFokus 16:28 | 10 May 2022

Mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët pritet të mbajë gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë.

Instituti Hidrometeorologjik njofton se riga shiu parashihen në disa pjesë të relievit malor, kryesisht në anën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-27 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Indeksi UV mbetet i lartë, shkruan Telegrafi.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

Të tjera

rel="nofollow"