Lajme

Kështu Biden e përshkruan Mbretëreshën e ndjerë Elizabetë

Autori: Gazeta inFokus 19:14 | 18 September 2022

Në një homazh për Mbretëreshën Elizabeth II, presidenti amerikan Joe Biden e ka përshkruar monarkun e ndjerë si “të mirë” dhe “të nderuar”.

Duke folur në Lancaster House, pasi nënshkroi librin zyrtar të ngushëllimeve për monarkun e ndjerë, ai tha se “zemrat e vendit të tij shkojnë jashtë” për “të gjithë njerëzit e Mbretërisë së Bashkuar”, raporton BBC

“Ti ishe me fat që e kishe për 70 vjet, të gjithë ishim”, tha ai, duke shtuar: “Bota është më e mirë për të”.

Të tjera