Lajme

Kësaj moshe i takon viktima e sotme e COVID-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 15:37 | 12 January 2022

Një viktimë e COVID-19 është regjistruar sot në Kosovë.

Viktimë është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Komuna e Gjakovës.

Kjo edhe është viktima e parë e regjistruar gjatë këtij viti nga COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar edhe 424 raste të reja me COVID-19.

Komuna që regjistroi më së shumti raste të reja të infektuara është ajo e Prishtinës me 176 raste, pastaj e Mitrovicës me 42 raste dhe e Prizrenit me 31 raste.

Të tjera