Lajme

Kërkohet zgjidhje nga niveli qendror dhe lokal për qentë endacak

Autori: Gazeta inFokus 15:03 | 09 November 2021

Gjatë ditës së sotme është organizuar një takim mes Drejtorit Ekzekutiv të Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi dhe u.d. i Kryeshefit të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës së Kosovës, Flamur Kadriu, ku temë diskutimi ka qenë çështja e qenve endacak, shkruan Gazeta Infokus.

Në këtë takim është biseduar për mundësinë e gjetjes së një zgjidhjeje të këtij problemi.

Gjithashtu, gjatë këtij takimi është diskutuar angazhimi dhe involvimi i të gjitha palëve si në nivelin lokal ashtu edhe atë qendror./Gazeta Infokus/

Të tjera