Auto&Tech

Kërkesë e lartë për modelin iPhone 15 Pro Max – por, dërgesat janë shtyrë për muajin nëntor në disa rajone

Autori: Gazeta inFokus 08:39 | 20 September 2023

iPhone 15 Pro Max – modeli më i mirë i Apple i lansuar në eventin “Wonderlust” – po sheh një kërkesë të fuqishme kur para-porositë u hapën më 15 shtator, sipas analistit Ming-Chi Kuo.

Këtë vit, modeli Pro Max përmban një kamerë më të avancuar telefoto me mbështetje të përmirësuar të zmadhimit optik, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, analisti thekson se sfidat e prodhimit të iPhone 15 Pro Max janë “më të theksuara” në krahasim me modelet e tjera, edhe pse dërgesat për këtë model janë shtyrë për në nëntor në disa rajone.

-Advertisement-

Kuo deklaron në një postim në Medium tha se kërkesa për iPhone 15 Pro Max të ri është “shumë e lartë” dhe më e lartë se për iPhone 14 Pro Max që u lansua nga kompania në vitin e kaluar.

Sidoqoftë, kërkesa për modelin iPhone 15 Pro është më e dobët se paraardhësi i tij dhe analisti sugjeron se kjo është për shkak se më shumë klientë janë të interesuar për iPhone 15 Pro Max këtë vit.

Ndryshe nga iPhone 15 Pro, modelet e rregullta iPhone 15 dhe iPhone 15 Plus të kompanisë Cubertino po shohin kërkesë që është “afërsisht në të njëjtin nivel” me celularët e lançuar nga Apple vitin e kaluar, sipas Kuo.

Këtë vit, Apple prezantoi disa ndryshime të dukshme në modelet e iPhone 15 dhe iPhone 15 Plus, duke përfshirë Dynamic Island të kompanisë dhe një kamerë parësore 48 megapikselë që erdhi me modelet iPhone 14 Pro vitin e kaluar.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Viva Fresh Store vazhdon zgjerimin në Maqedoninë e Veriut – hapet një tjetër pikë

Të tjera