Lajme

Kërcënon me armë automatike fqinjët

Autori: Gazeta inFokus 10:02 | 02 May 2017

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar 2 persona në fshatin Majac të Podujevës për kanosje me armë.

Të dyshuarit pas një mosmarrëveshje kane kanosur me armë automatike 2 viktima që po punonin në arën e tyre, transmeton Infokusi.com

Njësitet policore gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarve kanë gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike-kallashnikov me karikator, 9-fishekë cal-7.62, dhe një armë të ftohët-thikë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pasi janë  intervistuar, janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregull

Përtej ZBRITJEVE në Viva Fresh Store!

Të tjera