Lajme

Kërcënojnë Sindikatat, votojeni buxhetin ose do të këtë trazira sociale

Autori: Gazeta inFokus 13:04 | 14 January 2020

Sndikata e Bashkuar e Arsimit dhe Kulturës, Sindikata e Shëndetësisë dhe Sindikata e Policisë po kërkojnë takim urgjent me Kryeministrin në detyrë Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Te tri sindikatat nga Kryeministri ne detyre kerkojne qe ta dergoj ne Parlamentin e Kosovës Projektligjin për buxhet për vitin 2020 me qellim të shmangies se trazirave sociale.

Ndersa nga Kryeparlamentari kerkojnë qe të ndërmarr hapa ligjor parlamentarë për aprovimin e buxhetit me kohe.

Të tjera