Rozë

Këngëtari i njohur futet në “listën e zezë” të Ferrari-t

Autori: Gazeta inFokus 23:15 | 03 May 2022

Nuk janë të paktat rastet ku Ferrari ua ka bërë më të vështirë disa njerëzve që të blejnë makinat ikonike. Ka pasur shumë incidente, ku përmendim përplasjen me DJ-n me famë botërore, Deadmau5 për personalizimin e makinës 458. Ndërkohë, rasti më i fundit ka të bëjë me Justin Bieber.

Sipas Marca, Ferrari vendosi të ndalojë Bieber nga blerja e makinave për shkak të sjelljes së tij. Bieber kishte një Ferrari 451 si pjesë të koleksionit të tij në vitin 2015 dhe marka u kërkon blerësve të respektojnë disa parime. Për shembull, për t’u kujdesur për makinën dhe për të mbajtur sjelljen e duhur pas timonit.

Ferrari gjithashtu nuk pëlqen që pronarët të modifikojnë pamjen e makinave të tyre dhe Bieber jo vetëm që ndryshoi ngjyrën e makinës së tij, por më pas e nxori në ankand. Pas këtij incidenti të fundit, Ferrari ka vendosur t’i vërë veton për çdo blerje të ardhshme./abcnews

Të tjera