Lajme

Kelmendi: Mustafën duan ta rrëzojnë sepse ua ka largur duart akterëve politikë prej afaristëve ekonomikë (Video)

Autori: Gazeta inFokus 21:06 | 26 April 2017

Zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi, thotë se deri në vitin 2020 nuk mund të investohet asgjë në Kosovë, sepse, sipas tij, në vitin  2012 ishte sjell një ligj ekskluzivisht për ta dëmtuar biznesin e tij.

“Një lider politik në vitin 2012 ka nxjerr ligj ekskluziv për ta dëmtuar ELKOS-in edhe mua, me çka unë s’kam drejt me investue në Kosovë deri në 2020”, ka thënë Kelmendi në emisionin “Rrokum Rroll” të TV Rrokum.

Ndërsa, duke komentuar zërat për shkuarje në zgjedhje të parakohshme, Kelmendi ka thënë se “Qeverinë Mustafa po duan ta rrëzojnë sepse, ua ka larguar duart akterëve politikë prej afaristëve ekonomikë ”

-Advertisement-

Sidoqoftë, Kelmendi duke folur për qeverisjen aktuale, zëvendëskryeministër is ë cilës është ka thënë se “afaristët kanë me u ndje mirë me bizneset e tyre, nëse shkon koalicioni qeverisës deri në fund të mandatit”.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera