Sport

KB Bashkimi përforcohet me një basketbollist nga jashtë

Autori: Gazeta inFokus 16:09 | 20 February 2021

Skuadra e Bashkimit sot dhe zyrtarisht ka firmosur me basketbollistin nigeriano-amerikan, Obinna Oleka.

Ai vjen nga skuadra suedeze Djurgarden, me të cilën ka pasur mesatare prej 11.1 pikëve dhe 8.8 kërcimeve në 19 ndeshje të zhvilluara, shkruan IndeksOnline

Lajmin e ka bërë të ditur vet skuadra e Bashkimit përmes një postimi zyrtar në ‘Facebook’.

 

💥OBINNA OLEKA NË KB BASHKIMI💥

Ekipi ynë ka arritur marrëveshje me basketbollistin nigeriano-amerikan, Obinna Oleka, i…

Posted by KB Bashkimi on Saturday, February 20, 2021

Të tjera