Lajme

Katër komunat në veri zgjohen me billborde “Mirë se vini në Asociacionin e Komunave Serbe”

Autori: Gazeta inFokus 08:26 | 01 August 2022

Katër komunat në veri të Kosovës janë zgjuar mëngjesin e sotëm me mesazhin “Mirë se vini në Asociaciaonin e Komunave Serbe”.

Billbordet dhe postera në gjithë Mitrovicën e Kosovës, Leposaviqin, Zubina Potok dhe Zveçanin tregojnë sloganin “Kjo është ZSO”, simbole, por edhe mesazhe në gjuhën angleze që promovojnë ZSO-në, raporton RTS.

Mesazhet janë shfaqur në shëtitoren kryesore në pjesën veriore të Mitrovicës, si dhe në tabelat në hyrje dhe dalje të katër komunave.

Të tjera