Sport

Karton i kuq në takimin ndërmjet Manchester Cityt dhe PSG-së

Autori: Gazeta inFokus 22:35 | 04 May 2021

Manchester City dhe PSG po luajnë momentalisht duelin kthyes në kuadër të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘Etihad Stadium’, skuadra e PSG-së ka mbetur me një lojtar me pak në fushë prej minutës së 69’.

Kjo, pasi sulmuesi argjentinas, Angel Di Maria, është ndëshkuar me karton të kuq, pasi e lëshuan nervat dhe u përplas me Fernandinhon./Gazeta inFokus/

Të tjera