Lajme

Kaq vota ka marrë Avdullah Hoti dhe Agim Veliu në Lipjan

Autori: Gazeta inFokus 16:38 | 21 February 2021

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, është edhe kandidati më i votuar nga kjo parti në Lipjan, shkruan Gazeta Infokus.

Në listën të cilën e ka siguruar Gazeta Infokus, shihet se Hoti në Lipjan ka siguruar 3356 vota.

Ndërsa Agim Veliu, në këtë komunë ka marrë vetëm 226 vota.

Ndryshe, Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit është rënditur partia e dytë me 5 mijë e 780 vota, apo në përqindje 21,05%.

Ndërsa në nivel vendi, Lidhja Demokratike e Kosovës, nga zgjedhjet parlamentare është renditur partia e tretë me  103.507 vota./Gazeta Infokus/

Më poshtë gjeni listën e plotë:

Të tjera