Lajme

Kaq pacient po trajtohen në QKUK dhe spitale rajonale nga Covid-19

Autori: Ermirë Berisha 10:41 | 06 August 2022

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 81 pacientë janë duke u trajtuar nga virusi Covid-19, shkruan Gazeta inFokus.

Ndërsa në mjekim intensiv me oksigjeno-terapi janë duke u trajtuar dy pacientë.

“Klinika Infektive, 21 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 10 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 5 pacientë

Spitali i Gjakovës, 16 pacientë

Spitali i Pejës, 13 pacientë

Spitali i Gjilanit, 8 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 1 pacient

Spitali i Prizrenit, 5 pacientë”, ka njoftuar SSHKUK./Gazeta inFokus/

Të tjera