Lajme

Kaq kushton seanca në qendrat e masazheve që u hapen ilegalisht në Kosovë më 18 maj

Autori: Gazeta inFokus 12:03 | 19 May 2020

Të hënën bashkë me bizneset që ishin paraparë që të hapen me fazën e re të lehtësimit të masave, u hapën edhe shumë qendra masazhi.

Megjithatë, për këto të cilat raportoi gazeta inFokus, të hënën, në një përgjigje nga Ministria e Shëndetësisë, thanë që janë ilegale, pasi nuk ishin parapa që të hapen tash, shkruan gazeta inFokus.

Ndërsa, gazeta inFokus ka biseduar edhe me një punonjëse në këto qendra masazhi, e cila ka thënë që janë legale dhe se kanë sigurinë në nivel.

Ndërsa, ka treguar edhe për çmimin për një seancë, që sipas saj është 30 euro, shkruan gazeta inFokus.

Më poshtë e keni lajmin ku është edhe biseda e plotë me këtë punonjëse./Gazeta inFokus/

Bisedë ekskluzive me punonjësen e një qendre masazhi: Si e filluan punën në kohë pandemie – inFokus

Të tjera