Lajme

Kapet në Vërmicë vetura e vjedhur në Itali në vitin 2019

Autori: Gazeta inFokus 09:25 | 24 July 2022

Një veturë ka rezultuar e vjedhur që nga viti 2019 në Itali, dje (e shtunë) gjatë kontrollit dhe verifikimit në pikën kufitare në Vërmicë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, vetura drejtohej nga një shtetas i Shqipërisë.

“Raportohet se gjatë kontrollit dhe verifikimit të veturës qe e drejtonte i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë, në bazë të sistemit ka rezultuar se vetura është raportuar e vjedhur në Itali në vitin 2019’, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit vetura është konfiskuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt./Gazeta Infokus/

Të tjera