Lajme

Kanosi nënën e tij, arrestohet prishtinasi

Autori: Gazeta inFokus 09:47 | 20 September 2022

Një person është arrestuar të dielën në Prishtinë pasi që kishte ushtruar dhunë psikike dhe e kishte kanosur nënën e tij, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas, lidhur me rastin është konsultuar edhe prokurorit me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se kishte ushtruar dhunë psikike dhe kanosë nënën e tij, viktimën femër kosovare. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë”, thuhet në raport./Gazeta Infokus/

Të tjera