Lajme

Kancelari Scholz arrin në Prishtinë, pritet në aeroport nga kryeministri Kurti

Autori: Gazeta inFokus 09:57 | 10 June 2022

Kancelari Olaf Scholz ka arritur në Prishtinë dhe është pritur në aeroportin “Adem Jashari” nga kryeministri Albin Kurti i shoqëruar nga ambasadori gjerman Jorn Rhode.

Aeroplani me të cilin ka udhëtuar shefi i qeverisë gjermane ka ateruar në Prishtinë rreth orës 9:45 minuta.

Scholz do të ketë takim me kryeministrin Albin Kurti në ora 10:45 në ndërtesën e qeverisë së Kosovës.

Të tjera