Rozë

Kafeneja e babait të Rita Orës, vendtakim i shqiptarëve

Autori: Gazeta inFokus 21:46 | 01 May 2021

Besnik Sahatçiu, është babai i këngëtares së famshme ndërkombëtarisht, Rita Ora.

Besniku, është baba i tre fëmijëve dhe jeton prej shumë vitesh bashkë me familjen në Londër, shkruan “Kosovarja”.

Ai, bashkë me të shoqen Verën ka ndërtuar një jetë të mirë atje, ku shkuan si refugjatë, por ia dolën të integroheshin për bukuri.

Besniku, vazhdon të jetë pronar i një kafeneje të njohur atje, të frekuentuar shumë edhe nga shqiptarët, madje ku përherë i ka pritur me dashamirësi bashkatdhetarët.

Të tjera