Lajme

Kadriaj – Kurtit: Nëse i çon policët në Veri dhe nuk iu rritë pagat policiëve ti je me kriminelët

Autori: Gazeta inFokus 11:50 | 04 August 2022

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time Kadriaj i ka replikuar kryeministrit Albin Kurti i cili tha se “jo rastësisht po përmenden pagat e policëve para shtatorit kur do të filojë reciprociteti me Serbinë e policët do të jenë në veri”.

“Nëse ti nuk iu rritë pagat policëve e shtator i çon në veri ti jë bashkë me qata kriminelet”, ka thënë Kadriaj.

Kuvnedi i Kosovës po zhvillon debat parlamentar dhe kryesisht po diskutohet për situatën në Veriun e Kosovës.

Të tjera