Sport

Juventusi ‘shkatërron’ Udinesen dhe kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 22:52 | 15 January 2020

Juventusi me lehtësi ka arritur që ta mposhtë Udinesen me rezultat 4-0, në duelin e zhvilluar në ‘Allianz Stadium’ në Torino, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo ndeshje u zhvilluar në kuadër të Kupës së Italisë dhe ‘Zonja e Vjetër’ me këtë triumf është kualifikuar në çerekfinale.

Golat për skuadrën e Mauriso Sarrit i shënuan Paulo Dybala 2x, Gonzalo Higuain dhe Douglas Costa.

Pas kësaj fitoreje Juventusi në çerekfinale të Kupës do të takohet me fituesin e duelit Parma-Roma./Gazeta inFokus/

Të tjera