Sport

Juventusi merr vendim të ashpër për lojtarët që thyen rregullat për koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 17:06 | 01 April 2021

Futbollistët e Juventusit, Dybala, MC Kennie dhe Arthur pritet të dënohen nga klubi pasi thyen rregullat e koronavirusit, shkruan Gazeta inFokus.

Treshja kishin marrë pjesë në një aheng privat të organizuar nga MC Kennie, i cili kishte grumbulluar dhjetë persona.

Sipas raportimeve të gazetës spanjollë, ‘La Stampa’, thuhet se klubi ka vendosur të mos i ftoj lojtarët për ndeshjen ndaj Torinos, në formë pezullimi.

Ndeshja mes Juventusit dhe Torinos luhet të shtunën në ora 18:00./Gazeta inFokus/

Të tjera