Sport

Juventusi i shënon dy gola të shpejtë ndaj Udineses (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 21:17 | 15 January 2020

Juventusi dhe Udinese po luajnë aktualisht në kuadër të Kupës së Italisë, shkruan Gazeta inFokus.

‘Zonja e Vjetër’ ka kaluar në epërsi në minutën e 16’.

Golin e parë për Juven e shënoi sulmuesi Gonzalo Higuain.

Argjentinasi shënoi pas një super aksioni të ndërtuar me Dybalan.

Juventusi e dyfishoj rezultatin në minutën e 26’, kësaj here shënoi vet Paulo Dybala.

Dybala realizoi nga pika e bardhë për rezultatin 2-0./Gazeta inFokus/

Të tjera