Sport

Juventus nis bisedimet me yllin e ri të Serie A (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 09:56 | 03 May 2017

Drejtuesit e Juventusit kanë nisur kontaktet me menaxherin e sulmuesit të Lazios, Keita Baldé

Juventusi si duket ka hequr dorë nga transferimi i yllit të ri të Monacos, Kylian Mbappe, i cili po kërkohet nga klubet e mëdha si: PSG, Real Madrid, Barcelona Bayern, Man Utd dhe Man City.

Por, sipas La Stampa, drejtuesit e Juventusit janë hedhur në sulm për ta transferuar sulmuesin e ri të Lazios, Keita Balde, përcjell Express.

La Stampa shkruan se udhëheqësit e liderit të Serie A kanë nisur kontaktet me menaxherin e sulmuesit të Lazios, Roberto Calenda.

Keita ka kontratë me Lazion deri në vitin 2018 dhe nuk ka ndërmend të vazhdojë bashkëpunimin me ekipin romak.

Kjo i jep shpresë Juves që gjatë verës ta sjellë Balden në Torino. /Express/

Etiketa:
Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera