Sport

Jurgen Klopp ‘bllokon’ Xherdan Shaqirin

Autori: Gazeta inFokus 14:50 | 04 March 2021

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, thuhet se iu ka bërë me dije lojtarëve të tij që nuk do ti lejoj të bashkohen me kombëtaret e tyre për ndeshjet e muajit mars, shkruan Gazeta inFokus.

Arsyeja pse tekniku gjerman ka marrë një vendim të tillë është pandemia botërore ‘Covid-19’.

Vendimi i Kloppit e ka prekur edhe kombëtaren e Zvicrës, aty ku luan futbollisti me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri.

Zviceran janë futur në panikë me këtë vendim te trajnerit të Liverpoolit, pasi ata llogaritin shumë në shërbimet e Shaqirit.

Klubet me parë nuk kanë pasur të drejtë ti bllokojnë futbollistët që të grumbullohen me kombëtare, por me ligjin e ri për ‘Covid-19’, tani mund ti ndalojnë.

Kombëtarja e Zvicrës në fund të muajit mars do të luaj ndaj Bullgarisë, Lituanisë dhe Finlandës./Gazeta inFokus/

Të tjera