Sport

Jurgen Klopp tregon gjendjen e tij pas infektimit me Covid-19 dhe zbulon se kur do ti bashkohet ekipit

Autori: Gazeta inFokus 12:53 | 09 January 2022

Klubi i Liverpoolit tash e tri javë është prekur shumë nga varianti i ri i koronavirusit ‘Omicron’, shkruan Gazeta inFokus.

Infektimi me Covid-19 nuk i shpëtoi as trajneri Jurgen Klopp, i cili tash e dy javë është larg ekipit.

Klopp në një intervistë të fundit ka thënë se është mirë dhe do të rikthehet së shpejti.

“Jam mirë, pres të rikthehem së shpejti. Të jem larg stafit dhe lojtarëve ishte një ndjenjë e çuditshme për mua, pasi kjo gjë nuk më ka ndodhur shpesh në karrierën time, dhe asnjëherë kaq gjatë, duke qenë larg për një javë të plotë”, u shpreh Jurgen Klopp.

Me pas tekniku gjerman falënderoi Zotin që është vaksinuar dhe po e kalon me lehtë këtë virus.

”Falënderoj Zotin që jam vaksinuar. Jam ndjerë paksa keq gjatë virusit, por fatmirësisht ishte një virus i lehtë, dhe jam i bindur se kjo ndodhi për shkak se jam vaksinuar me kohë”, shtoi Klopp.

Jurgen Klopp nuk do të jetë me ekipin as në ndeshjen që Liverpooli e luan këtë të diele në FA Cup ndaj Shrewsburyt./Gazeta inFokus/

Të tjera