Lajme

Judah ia kthen deputetit ukrainas: Serbia nuk mund ta pushtojë Kosovën sepse NATO është atje

Autori: Gazeta inFokus 21:45 | 31 July 2022

Judah ia kthen deputetit ukrainas: Serbia nuk mund ta pushtojë Kosovën sepse NATO është atje…

Gazetari britanik Tim Judah ka replikuar në Twitter me deputetin ukrainas dhe njëherit anëtarin e delegacionit të Ukrainës në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës ka reaguar pas tensioneve në veri të Kosovës, Oleksiy Goncharenko.

Ukrainasi tha se nëse Serbia pushton Ksoovën, atëherë Ukraina duhet të mbrojë kosovarët. Judah ia ktheu duke thënë se nuk Serbia nuk mund të pushtojë Kosovën, pasi NATO ka një mandat që të mbrojë atë.

“Serbia nuk mund ta pushtojë Kosovën sepse NATO është atje me mandat për ta mbrojtur atë.”, shkroi Judah.

Të tjera