Sport

Ju kujtohet Hector Bellerin? Nuk do ta besoni se ku është transferuar

Autori: Gazeta inFokus 23:23 | 31 August 2021

Hector Bellerin disa vite me parë ishte njeri prej futbollistëve më të mirë te Arsenalit dhe njeri prej mbrojtësve të djathtë më të mirë në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Megjithatë ashtu sikur që ra forma e ekipin londinez ashtu ra edhe forma e mbrojtësit spanjoll.

Kjo ndikoi që Bellerin në ditën e fundit të afatit kalimtar veror të transferohet te skuadra e Real Betisit.

Prezantimin e 26 vjeçari e ka bërë klubi i Betisit përmes faqes zyrtare në rrjetin social twitter./Gazeta inFokus/

Të tjera