Rozë

Jo vetëm “bukuri vrastare”, por edhe një shpirt të madh, Kylie Jenner dhuron 1 milion dollar për spitalet

Autori: Gazeta inFokus 09:04 | 26 March 2020

Kylie Jenner, ka tërhequr së fundmi vëmendjen e ndjekësve në rrjetet sociale, falë fotove, super bombastike, që vijnë nga karantina. Mirëpo Kylie, llogarit një pasuri mbi 1 biliardë dollar, falë linjës së saj të njohur “Kylie Cosmetics”.

E prekur nga situata e koronavirusit, bukuroshja 22 vjeçare ka vendosur të dhurojë 1 milionë dollar për rrjetet spitalore, të cilët janë shprehur se do ta shpenzojnë këtë shumë për të blerë maska dhe mjete mbrojtëse.

“Unë kisha një dëshirë të madhe, që të mblidheshin maska mbrojtëse për punonjësit tanë të guximshëm të kujdesit mjekësorë dhe ëndrra ime u realizua”, u shpreh një doktoreshë.

Të tjera